Ve Forezu začali používat nový systém chytrých nákupů 

Forez_logo

Společnost Forez z Lanškrouna, úspěšný výrobce kovových a plastových dílů pro automobilový a elektrotechnický průmysl z holdingu BR Group, nově používá softwarovou aplikaci, která pomáhá s chytrými nákupy. Pro své dva závody v Ostrově a Sázavě je implementovala za necelé dva měsíce, v března a dubnu letošního roku. Nově nastavená funkčnost „Synchronizace nákupu“ umí efektivně vypočítat kdy, kam a jaký materiál dodat pro výrobu, jaký materiál chybí a jaký přebývá.

„Pro pořízení aplikace jsme se rozhodli hlavně proto, že naše interní informační systémy jsou zatím roztříštěné. Nově tak nyní máme sofistikovaný nástroj, který efektivně skloubí kompletní informace o materiálu ve výrobě a vypočte, kde bude jaký materiál zapotřebí,“ vysvětlil ředitel závodu Josef Šimko.

Aplikace Synchronizace nákupu, patřící do komplexního řešení BERGHOF Adaptive, nejprve agreguje data z jednotlivých informačních systémů. Na základě termínů odvolávek, potažmo objednávek, a struktury výrobků pak virtuálně naplánuje výrobu. Podle požadovaných termínů na materiál do výroby provede bilanční porovnání, prověří skladové zásoby i termíny a množství již otevřených nákupních objednávek. V případě, že bude materiál ve firmě nedostupný, systém generuje požadavek na nákup. Umí průběžně termínově i množstvím synchronizovat obchod, výrobu a sklad s nákupem.


Výhodami řešení jsou rychlost implementace, modularita, která umožňuje nasadit pouze dílčí funkčnost bez nutnosti implementovat celý robustní systém BERGHOF Adaptive, uživatelská jednoduchost i potenciál dalšího rozvoje.

Forez_budova

 Zprávu v PDF stáhněte zde.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.